Basında Biz

Hakkımızda daha fazla bilgi edinin.

Winners'ın Basında Yeri

Amacımız Seyehati Kolaşlaştırmak

Winners A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Umut Akkuş tarafından kurulan Bilet Gezegeni markası, emin adımlarla zirveye doğru ilerliyor. Umut Akkuş ile bir araya gelerek markasının hikayesini dinledik. 100’den fazla otobüs ile 500’den fazla havayolu firmasının bir arada olduğu ve seyehatleri kolaylaştırmak amacıyla toptandan direkt perakende B2C (Business to Customers) sistemi ile en hesaplı biletli kullanıcılara tedarik amacıyla sunan www.biletgezegeni.com kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı. Winners A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Umut Akkuş tarafından kurulan biletgezegeni.com’u Akkuş’tan dinledik.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Eğitim hayatımı tamamlamadıktan sonra uluslarası yatırım danışmanlığı yapan bir şirkete yönetici olarak görev yaptım. Bu çalışmanın getirmiş olduğu bilgi ve birikim ile 2017 senesinde Winners A.Ş’yi kurdum.

Bilet Gezegeni fikri nasıl doğdu?

Aslında 2011 senesinde düşündüğüm bir oluşum. O senelerde üniversitede Fransız Dil ve Edebiyatı bölümü öğrencisiydim. Tekirdağ’a otobüs ile gidip gelmek zorundaydım ve o zamanki kaldığım yer otogara uzaktı. Ben her bilet almak istediğimde 1-2 saat kadar zaman kaybediyordum. 2015 senesinde okul hayatını bitirip çalışmaya başladım. 2017 yılında şirketimi kurduktan sonra ödeme kuruluşu acentalığı ilk faaliyet alanımızdı. Zaman içinde oluşturduğumuz yabancı müşteri portföyü ile birlikte onların Türkiye’deki seyehat taleplerini karşılamak için gerekli izinleri Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB’dan aldık. Akabinde özellikle Ürdün, Fas, Cezayir gibi ülkelerden ‘incoming’ yapmaya başladık. İç piyasaya hitap etmek ve seyehatleri kolaylaştırmak amacıyla www.biletgezegeni.com’u kurduk.